Skip to content

WP zakupiła pakiet akcji Audioteki

Spis treści

Wirtualna Polska Media, jedna z największych firm medialnych w Polsce, nabyła pakiet kontrolny akcji Audioteki S.A., jednego z największych serwisów z audiobookami działającego w Polsce i Niemczech, a także w Czechach i na Litwie. Wartość transakcji wyniosła 95 mln zł. Wirtualna Polska coraz częściej kupuje udziały w spółkach. W 2021 r. nabyła 6,5% akcji należących do Audioteki S.A. tak dużo. W konsekwencji zwiększają swoją pozycję w usługach abonamentowych. Jednym z najszybciej rozwijających się sektorów usług jest audio. Dzięki tej akwizycji Wirtualna Polska Media dodaje kolejny abonament do swojego portfolio audio; korzysta z niego ponad dwieście tysięcy osób. Audioteka to dobrze zarządzana firma o niskich kosztach ogólnych. Polska spółka Wirtualna Polska Holding S.A. ostatnio zwiększyła swoją widoczność poprzez drugą transakcję.

Po raz kolejny znacząco wzmocniono obsługę klienta telefon wirtualna polska w jednej z kluczowych części działalności. Światowe trendy wskazują na rosnące zainteresowanie treściami audio – zamierza się wykorzystać możliwości, jakie Audioteka oferuje w Polsce i na innych rynkach europejskich – dodał Adam Rogaliński, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w Wirtualna Polska Holding S.A. Wirtualna Polska jest holdingiem technologicznym prowadzącym działalność mediową, reklamową i e-commerce. W sierpniu 2022 roku ze strony internetowej i usług firmy korzystało 22 mln Polaków. Wirtualna Polska Holding S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 roku. Wirtualna Polska Holding, największy w kraju operator internetowych mediów i usług reklamowych, odnotował 12-miesięczne przychody w wysokości blisko 207 mln euro i skorygowany zysk EBITDA w wysokości 73 mln euro. We wrześniu Wirtualna Polska Holding przejęła również Grupę Szallas, właściciela największego w kraju portalu turystycznego do rezerwacji noclegów na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Polsce i Chorwacji. Przejęcie kosztowało Wirtualną Polskę 72 mln euro. W sierpniu z kolei Wirtualna Polska zainwestowała ponad 12,6 mln zł w Patronite, największy w Polsce serwis łączący twórców z patronami.

1 Comment

  1. Henryk
    13 października 2022 @ 11:34

    To wspaniałe, że Wirtualna Polska działa w ten sposób. Nie tylko zmieniają życie swoich pracowników, ale też dają przykład innym firmom, by robiły podobnie.

Dodaj komentarz

1 Comment

  1. Henryk
    13 października 2022 @ 11:34

    To wspaniałe, że Wirtualna Polska działa w ten sposób. Nie tylko zmieniają życie swoich pracowników, ale też dają przykład innym firmom, by robiły podobnie.

Dodaj komentarz

Popularne wpisy